با درود و آرزوی بهترینها ، ورود شمار را به فروشگاه برنج گیلدا خیر مقدم عرض نموده و توجه شما را به نکات ذیل جلب می نماییم .

فروشگاه برنج گیلدا در تلاش است با ارئه لیستی دقیق از قیمت برنج های شمال گام کوچکی در راستای اخذ تصمیم مناسب جهت خرید برداشته باشد .

قابل ذکر است:

تمامی قیمت ها و اطلاعات ثبت شده مطابق با واقعیت می باشد .

تفاوت در قیمت به نوع برنج، منطقه کشت شده ، کشاورز و حتی کارخانه ای که عهده دار خشک کردن وسفید کردن برنج میباشد وابسته است .

در فروشگاه برنج گیلدا شما میتوانید بهترین، باکیفیت ترین و خوشپخت ترین انواع برنج شمال الالخصوص برنج آستانه اشرفیه و برنج فریدونکنار را تهیه فرمایید.

در انتخاب و خرید برنج چند نکته زیر را می توان در نظر داشت:

برنج مانند هر دانه دیگری در ابتدا مقداری آب دارد، که در روند خشکاندن و خواباندن، آب آن تبخیر می شود. دانه برنج خشک فشرده و سخت است و هنگام پختن حجم آن افزایش پیدا می کند. این افزایش را ری کردن برنج می نامند. از یک پیمانه برنج ری دار خوب حدود سه پیمانه چلو در می آید . برنج نم دار ری نمی کند. یعنی مقداری از بهای آن از بابت آبی که در آن هست پرداخته می شود. از قدیم عقیده بیشتر کدبانوها بر این بوده است که صرفه در خریدن برنج خشک و ری دار است، گرچه بهای آن گران تر باشد. این که تا چه اندازه گران تر باشد البته مساله دیگری است.( آنچه از لحاظ آشپزی اهمیت دارد این است که برنج ممکن است ری داشته باشد یا نداشته باشد، قاعدتا صرفه در خرید برنج ری دار است.)

برنج اعلای انباری ، خشک و باریک و سخت و شیری رنگ است و زیر دندان به آسانی خرد نمی شود. برای تشخیص عطر و طعم برنج یک مشت کوچک از آن را میان کف دو دست خوب بمالید و روی آن با دهن بدمید(یا به اصطلاح " ها " کنید)و سپس بو بکشید، عطر برنچ باید خود را نشان دهد. همچنین ، می توان چند دانه از برنج را در دهان ریخت و جوید و مزه آن را چشید. همه برنج ها دانه های شکسته یا به اصطلاح نیم دانه دارند. نیم دانه برنج اعلاء را می توان در آش و سوپ و دمی و مانند این ها به کار برد ( باید توجه داشته باشیم که مزه و عطر برنج در مزه آش و سوپ موثر است). برخی از فروشندگان نیم دانه برنج را با الک جدا می کنند و جداگانه می فروشند. قیمت نیم دانه هم طبعا به جنس آن بستگی دارد.
اما هیچ برنجی از نیم دانه خالی نیست. برای تشخیص این که برنج تا چه اندازه نیم دانه دارد کمی از آن را در کف دست بریزید و سپس دقت کنید که از میان دانه ها چند درصد نیم دانه است. با این آزمایش یک دستی برنج را هم می توان معلوم کرد. یک دستی (یعنی مخلوط نبودن) برنج بسیار اهمیت دارد، زیرا که مدت پخت هر برنجی فرق می کند، و به این دلیل برنج مخلوط را نمی توان خوب از آب در آورد.
اگرمقدار زیادی برنج می خرید می توانید به رسم قدیم از چندنوع برنجی که به شما عرضه می شود به اندازه یک خوراک بپزید و ریخت و عطر و طعم آن را سر سفره ملاحظه کنید ، سپس برای خرید آن تصمیم بگیرید.

تهیه پلوی خوشمزه به نوع برنج بستگی دارد. بهترین برنج ایرانی در استان گیلان کشت می شود؛ این برنج بسیار خوش عطر و طعم است. وقتی برنج ایرانی درست می کنید حتی موقع شستن هم بوی مطبوعش احساس می شود. هنگامی که برنج خوب را در آب جوش می ریزید و شروع به جوشیدن می کند، عطرش که بسیار هم عالی و بی نظیر است، فضای آشپزخانه را پر می کند؛ این یکی از راه های تشخیص برنج خوب است.
برای طبخ یک غذای خوشمزه با پلو نیاز به برنج عالی و خوب دارید. امروزه در بازار برنج های خارجی با نام های مختلف هم وجود دارد. این برنج ها با این که ظاهری خوب و کشیده دارند، ولی طعم و عطرشان برای ما ایرانی ها چندان مطبوع نیست.

بعضی از برنج ها هم عطر یا به عبارتی بوی دود می دهند؛ اینها به برنج دودی معروفند. این برنج ها را پس از برداشت و عمل آوری در اتاقی می گذارند و مدتی دود می دهند تا عطر دود به خود بگیرد. میزان این عطر بستگی به زمان ماندن برنج در اتاق دود دارد. به همین دلیل بعضی از برنج ها بیشتر بوی دود می دهند و برخی کمتر.

برنج دارای ویتامین و مواد مغذی است که با آبکش کردن آن مقدار زیادی از خواصش از بین می رود. پس اگر می خواهید برای خودتان غذا تهیه کنید بهتر است برنج را به صورت کته درآورید تا از خواص آن هم بهره ببرید البته به خاطر این که برنج آبکش بهتر از برنج کته در می آید، معمولا خانم ها تمایل بیشتری به آّبکش کردن برنج دارند. اگر برنج را آبکش می کنید، موقع آبکش کردن می توانید مقداری از آب برنج را برداشته و به افراد خانواده بخصوص بچه ها بدهید زیرا این آب خواص زیادی دارد.

همه چیز درباره برنج ایرانی

در این بخش ما نحوه پخت برنج ایرانی را بطور کامل توضیح خواهیم داد.

اصولا پخت برنج به دو صورت انجام می گیرد:

روش اول : کته

روش دوم : آبکش

کته نمودن برنج به دلیل چسبندگی دانه های برنج بعد از پخت و مجلسی نبودن آن معولا مورد پسند خانم های خانه دار نمی باشد. اما این روش بسیار مفید میباشد. ما در اینجا راهکارهایی را برای طبخ برنج ارائه میدهیم که شما بتوانید هر نوع برنجی را به این دو روش پخت نمایید.

یک نکته کلیدی در مورد طبخ برنج

در هر دو روش میزان ونحوه خیس دادن برنج قبل از پخت مهم میباشد، چرا که خیس خوردن به اندازه برنج باعث بهتر قد کشیدن برنج شده و از خرد شدن و چاق شدن و نا فرم شدن و حتی له و شل (شفته) شدن برنج جلوگیری میکند.

  • کته

از آنجا که بیشتر مواد مغذی و مفید برنج از جمله انواع ویتامین B و … در قسمت بیرونی دانه برنج متمرکز شده است، لذا بهترین و سالم ترین روش طبخ برای حفظ این مواد کته نمودن برنج میباشد.

 

روش کار:

 

مرحله اول:

ابتدا برنج را یک تا دو بار با آب ولرم خوب شستشو نمایید و آب آن را خارج نمایید.

مرحله دوم:

سپس در داخل قابلمه محتوی برنج به اندازه ای آب بریزید که بیش از یک بند انگشت نشود.آنهایی که با بند انگشت مشکل دارند میتوانند به ازای هر پیمانه برنج حدود دو پیمانه آب بریزند.

مرحله سوم:

بعد از این مرحله به ازای هر پیمانه برنج، مقدار یک پنجم قاشق چایخوری نمک به آن اضافه میکنیم.

مرحله چهارم:

اما نکته در مورد زمان خیس خوردن برنج میباشد که این زمان برای برنج های تازه و کهنه، یعنی برنجهایی که امسال برداشت شده است و برنجهایی که در سالهای گذشته برداشت شده است، متفاوت میباشد.

برنج تازه:

اگر برنجتان تازه بود معمولا نیاز به ۱۵ تا ۲۵ دقیقه خیس خوردن دارد. البته بسته به میزان خشک بودن برنج متفاوت میباشد. روش تشخیص خیس خوردن مناسب اینست که زمانی که رنگ دانه های برنج در داخل آب کاملا سفید شد و از حالت شیشه ای خارج شد، به اصطلاح گفته میشود که مغز برنج خوب آب خورده، زمان مناسب برای طبخ است. لازم به ذکر است که برای برنج تازه کمی به میزان نمکتان بیافزایید، در حدود یک چهارم قاشق چایخوری به ازای هر پیمانه برنج. این کار باعث قوام گرفتن برنج میشود.

برنج کهنه:

اگر برنجتان کهنه بود معمولا نیاز به ۳۵ تا ۶۰ دقیقه خیس خوردن دارد.این زمان برای برنجهای کهنه ممکن است ۲تا ۳ ساعت هم باشد. البته بسته به میزان خشک بودن برنج متفاوت میباشد. روش تشخیص خیس خوردن مناسب اینست که زمانی که رنگ دانه های برنج در داخل آب کاملا سفید شد و از حالت شیشه ای خارج شد، به اصطلاح گفته میشود که مغز برنج خوب آب خورده، زمان مناسب برای طبخ است. از آنجا که برنجهای کهنه استحکام بیشتری دارند کمی بیشتر خیس خوردنشان مشکلی بوجود نمی آورد.

مرحله پنجم:

بعد از اینکه برنجتان بطور مناسب خیس خورد، در قابلمه را گذاشتهآن را روی اجاق گاز قرار میدهیم. شعله اجاق تا حد ممکن بالا باشد تا آب آن سریعا بجوش بیاید(خیلی مهم است). سریع جوش آمدن آب باعث قوام گرفتن و قد کشیدن برنج شده و از خرد شدن و له شدن آن جلوگیری میکند. سعی کنید در هنگام جوش خوردن برنج، کمتر آن را بهم بزنید چون این کار باعث خرد وله شدن برنج میشود، حتی الامکان ۲ تا ۳ بار بهم بزنید. اگر کف قابلمه سرآمد میتوانید درب آن را تانصفه به روی قابلمه قرار دهید. در شمال معمولا به کته روغن اضافه نمیکنند که این کار باعث سلامت غذا میشود، ولی این یک کار سلیقه ای است و اگر به ذایقه شما خوش نمی آید میتوانید در هنگام جوش خوردن برنج به آن یک قاشق غذاخوری روغن یا بهتر از آن کره اضافه کنید ، این کار باعت دان دان شدن برنج ونرمی آن میشود.

مرحله ششم:

زمانی که سطح آب قابلمه برنج کم شد تا اندازه ای که برنج ها بالاتر از سطح آب قرار گرفتند، باید پیچ اجاق را تا حد امکان پایین آورده و درب قابلمه را ببندید و تا نیم ساعت منتظر بمانید.

مرحله هفتم:

بعد از نیم ساعت برنج شما آماده است، اجاق را خاموش کرده و ۱۰ دقیقه صبر کنید. این کارباعث جدا شدن آسان ته دیگ از قابلمه میشود.

مرحله هشتم:

از نوش جان نمودن برنج ایرانی گیلدا لذت ببرید.

 

توجه مهم:

 

این نکته را در نظر داشته باشید که معیار بند انگشت یا پیمانه آب برای همه­ی انواع برنج صادق نیست، زیراکه اندازه بند انگشت افراد با یکدیگر متفاوت است و از طرفی خشک و یا مرطوب بودن انواع برنج با یکدیگر فرق میکند و به همین علت میزان مصرف آبشان نیز متفاوت میباشد. در هر صورت روش کلی طبخ به صورت گفته شده میباشد و شما میتوانید با آزمون وخطا بهترین میزان آب مورد نیاز برای خیس دادن را بدست آورید (یا به اصطلاح قلق آن را بدست آورید). به این صورت که اگر برنج تان بعد از پخت اندکی شل شد، دفعه بعدی که برنج را خیس میگزارید اندکی آب آن را کمتر در نظر بگیرید و یا اگر برنج تان بعد از پخت اندکی خشک شد، دفعه بعدی که برنج را خیس میگزارید اندکی آب آن را بیشتر در نظر بگیرید.

نگه  داری برنج:
معمولا خانواده ها برنج را سالانه خریداری می کنند. برای این که برنج شپشک نگذارد، می توانید مقداری نمک یا گلپر نساییده داخل سطل برنج بریزید. برنج باید در جای خشک انبار شود. حرارت عادی در تابستان به برنج صدمه ای نمی زند، ولی رطوبت آن را خراب می کند. بنابراین محل انبار کردن برنج باید دور از هر گونه آب و رطوبت باشد. انواع آفت ها ممکن است داخل برنج شوند و از آن تغذیه کنند. می توان مقداری نمک لای برنج ریخت و آن را زیر و رو کرد تا لایه ای از نمک روی دانه های برنج را بپوشاند . همچنین ، روی ظرف برنج را باید پارچه کشید، تا هم بخار آب از آن خارج شود و هم آفت تازه ای داخل آن نشود.

در صورتی که برنج شپشک دارد یا بوی نامطبوعی می دهد؛ پارچه ای را در سایه پهن کنید و برنج ها را چند ساعت روی آن پهن کنید؛ به این ترتیب، حشرات از برنج جدا شده و بوی بد آن رفع می شود.

فقط دقت کنید اگر برنج در آفتاب باشد، خراب خواهد شد. در ضمن اگر برنج را نزدیک محل سکونت خود بگذارید، حشرات به داخل منزل شما خواهند آمد، اما اگر برنج تان کرم گذاشت اصلا نگران نباشید، زیرا کرم برنج موقع شستن از بین خواهد رفت.

 

1. طبع آن سرد و خشک است البته حکما نظرهای متفاوتی دارند.
۲. برنج تازه دارای ویتامین بیشتری از برنج کهنه می‎باشد بیشتر ویتامین‎ها در پوست وغشای قهوه‎ای رنگ برنج وجود دارد.
۳. آب برنج خنک کننده و مدر است.
۴. کته برنج برای افراد اسهالی و اسهال خونی غذای مناسبی است.
۵. کمپرس با آرد برنج تب را کاهش می‎دهد.
۶. برنج چاق کننده می‎باشد.
۷. خوردن برنج باعث بازشدن رنگ چهره می‎شود.
۸. اگر برنج را با سبوس آن بخوریم و آب کشی نکنیم باعث طول عمر و دیر سفیدشدن مو می‎شود.
۹. برای پاک شدن جوهر می‎توان با آب جوشانده برنج آن را تمیز کرد.
۱۰. برنج برای درمان فشارخون مفید است.
۱۱. اگر می‎خواهید لاغر شوید سه روز فقط کته برنج بخورید هیچ چیز دیگری نخورید.
۱۲. کسانی که بیماری سودا و پیسوریازیس دارند حتماً برنج را در برنامه غذایی خود به صورت کته قرار دهند.
۱۳. خوردن کته باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان معده می‎شود.
۱۴. برنج بهترین غذا برای دوران نقاهت می‎باشد.
۱۵. افرادی که یبوست دارند برنج کمتر بخورند.
۱۶. افرادی که مرض قند دارند برنج کمتر بخورند.
۱۷. کسانی که سوزاک شده‎اند سوپ برنج را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
۱۸. کسانی که تصلب شرائین دارند خوراک برنج را همراه با شلتوک آن بخورند.
۱۹. شلتوک برنج باعث پایین آمدن کلسترول خون می‎شود.
۲۰. خوردن زیاد برنج سفید (پوست گرفته) امکان دارد اختلالات عصبی بوجود آورد به خاطر همین بهتر است که مقداری چلتوک (شلتوک) برنج را داخل یک پارچه ریخته در برنج قرار دهید که همراه آن پخته شود یا این که همان طور که گفته شد ابتدا شلتوک برنج را در آب ریخته جوشانده سپس صاف نموده با آب آن برنج را درست کنید.
۲۱. هیچ گاه روی برنج آب سرد ننوشید.

فروشگاه برنج گیلدا,برنج,برنج شمال,برنج گیلان,برنج آستانه اشرفیه,برنج فریدونکنار,برنج مازندران,برنج دمساه,قیمت برنج دمسیاه,برنج زرد دم,قیمت برنج زرد دم,فروشگاه برنج گیلدا,برنج موسی طارم,قیمت برنج موسی طارم,برنج هاشمی,برنج صدری,برنح طارم,برنج کشت دوم,قیمت برنج,فروشگاه برنج گیلدا,قیمت برنج شمال,قیمت برنج گیلان,قیمت برنج مازندران,قیمت برنج هاشمی,قیمت برنج صدری,قیمت برنح طارم,برنج طارم عسکری,قیمت برنج طارم عسکری,قیمت برنج آستانه اشرفیه,قیمت برنج فریدونکنار,قیمت برنج کشت دوم ,برنج دودی,قیمت برنج دودی,طریقه پخت برنج,انواع برنج ایرانی,برنج شیرودی,قیمت برنج شیرودی,برنج ندا,قیمت برنج ندا ,برنج طلرم محلی,قیمت برنج طارم محلی,برنج سنگ جو ,قیمت برنج سنگ جو ,برنج خزر,قیمت برنج خزر,برنج سپیدرود,قیمت برنج سپیدرود,برنج پرمحصول,قیمت برنج پرمحصول,برنج ایرانی,قیمت برنج ایرانی,فروشگاه برنج گیلدا,برنج خوشپخت,برنج دوالکه,برنج سه الکه,برنج دوبار بوجاری شده,برنج سه بار بوجاری شده,برنج,خرید برنج, خرید برنج شمال, خرید برنج عمده, خرید برنج ایرانی, خرید برنج قهوه ای, فروش برنج شمال, خرید و فروش برنج شمال, فروش برنج شمال در تهران, فروش برنج شمالی, خرید اینترنتی برنج شمال, فروش برنج مرغوب شمال, فروش عمده برنج شمال, نمایندگی فروش برنج شمال, فروش برنج هاشمی شمال, پخش عمده برنج شمال, فروش اینترنتی برنج شمال, فروش برنج عمده, فروش برنج عمده شیراز,فروش عمده برنج در اهواز,پخش عمده برنج ایرانی, فروش عمده برنج ایرانی, فروش برنج ایرانی, مناقصه خرید برنج ایرانی, راهنمای خرید برنج ایرانی, خرید و فروش برنج ایرانی, فروش برنج ایرانی در مازندران, فروش برنج ایرانی گیلان, خرید اینترنتی برنج ایرانی, خرید فروش برنج ایرانی, خرید عمده برنج ایرانی, فروش برنج ایرانی در تهران, فروش برنج ایرانی, مرکز فروش برنج ایرانی, فروشگاه برنج ایرانی, قیمت فروش برنج ایرانی, فروشگاه اینترنتی برنج ایرانی, خرید برنج قهوه ای در مشهد, فروش برنج قهوه ای, فروش برنج قهوه ای در تهران, خرید اینترنتی برنج قهوه ای, مراکز فروش برنج قهوه ای, مراکز فروش برنج قهوه ای, محل فروش برنج قهوه ای, مراکز فروش برنج قهوه ای در تهران, مراکز فروش برنج قهوه ای در اصفهان, فروش برنج قهوه ای در شیراز, مراکز فروش برنج قهوه ای در تهران, مرکز فروش برنج قهوه ای در تهران, خرید برنج قهوه ای در مشهد, فروش اینترنتی برنج قهوه ای, فروشگاه برنج قهوه ای, قیمت برنج ایرانی, قیمت برنج قهوه ای, قیمت برنج هاشمی, قیمت برنج گلستان, قیمت برنج شمال, قیمت برنج های ایرانی, قیمت برنج ایرانی در شمال, قیمت برنج ایرانی تیر ۹۲, قیمت برنج ایرانی هاشمی, قیمت برنج ایرانی آوازه, قیمت برنج ایرانی گلستان, قیمت برنج ایرانی در بازار, قیمت برنج ایرانی در تهران, قیمت برنج ایرانی وخارجی, قیمت برنج ایرانی شیرودی, قیمت برنج ایرانی آوازه طلایی, قیمت برنج ایرانی آوازه, قیمت برنج ایرانی در بازار تهران, قیمت برنج در بازار ایران, قیمت برنج در بازار ایران, قیمت انواع برنج ایرانی در بازار, قیمت برنج های ایرانی در بازار, قیمت انواع برنج در بازار ایران, قیمت برنج ایرانی در بازار, قیمت روز برنج ایرانی در تهران, قیمت روز برنج ایرانی در تهران, قیمت انواع برنج ایرانی وخارجی, قیمت هر کیلو برنج قهوه ای, قیمت برنج قهوه ای گلستان, قیمت برنج قهوه ایی, قیمت برنج هاشمی درجه یک, قیمت برنج هاشمی درجه ۱, قیمت برنج هاشمی گیلان, قیمت برنج هاشمی در تهران, قیمت برنج هاشمی تالش, قیمت برنج هاشمی در بازار تهران, قیمت برنج هاشمی ایرانی, قیمت برنج هاشمی فریدونکنار, قیمت برنج هاشمی در گیلان, قیمت برنج هاشمی درجه یک گیلان, قیمت برنج هاشمی درجه یک, قیمت روز برنج هاشمی درجه یک, قیمت برنج طارم هاشمی در تهران, قیمت برنج هاشمی گیلان, قیمت برنج گلستان, قیمت برنج ایرانی گلستان, قیمت روز برنج گلستان, قیمت برنج استان گلستان, قیمت برنج شرکت گلستان, قیمت برنج ۱۰ کیلویی گلستان, قیمت برنج شمال در تهران, قیمت برنج شمال در سال ۹۴, قیمت برنج شمال ۹۴, قیمت برنج شمال سال ۹۴, قیمت برنج شمال, قیمت برنج طارم شمال, قیمت انواع برنج شمال, قیمت برنج شمالی, قیمت برنج در شمال, قیمت روز برنج شمال, قیمت برنج هاشمی شمال, قیمت عمده برنج شمال, قیمت برنج هاشمی در شمال, قیمت انواع برنج در شمال, قیمت برنج طارم در شمال, قیمت برنج تازه شمال, قیمت برنج هاشمی مازندران, قیمت برنج طارم مازندران, قیمت برنج طارم محلی مازندران, قیمت برنج های ایرانی, قیمت انواع برنج های ایرانی, لیست قیمت برنج های ایرانی, نام و قیمت برنج های ایرانی, انواع برنج های ایرانی با قیمت, قیمت برنج های ایران, قیمت تمام برنج های ایرانی, قیمت روز برنج های ایرانی, قیمت انواع برنج های ایرانی, قیمت انواع گونه های برنج ایرانی, نام و قیمت انواع برنج های ایرانی, نام انواع برنج های ایرانی و قیمت انها, نام انواع برنج های ایرانی با قیمت, نام انواع گونه های برنج ایرانی و قیمت آنها, نام انواع گونه های برنج ایرانی و قیمت, نام انواع گونه های برنج ایرانی و قیمت آن, انواع گونه های برنج ایرانی با قیمت, انواع گونه های برنج ایرانی و قیمت آنها, انواع گونه های برنج ایرانی و قیمت, نام انواع برنج های ایرانی همراه با قیمت, انواع برنج های ایرانی همراه با قیمت, انواع برنج های ایرانی و قیمت, انواع برنج های ایرانی به همراه قیمت, قیمت به روز برنج های ایرانی,*,خرید عمده برنج هندی, خرید عمده برنج خاطره, فروش برنج عمده محسن, فروش عمده برنج خاطره, فروش عمده برنج پاکستانی, فروش عمده برنج مژده, فروش عمده برنج تایلندی, فروش عمده برنج هندی ۱۱۲۱, فروش عمده برنج هندی خاطره, فروش عمده برنج هندی در اصفهان, فروش عمده برنج هندی دانه بلند, فروش عمده برنج هندی دانه بلند, فروش عمده برنج هندی تهران, خرید عمده برنج محسن, پخش عمده برنج خاطره, پخش عمده برنج مژده, خرید برنج قهوه ای هاتی کارا, فروش برنج اوازه, خرید اینترنتی برنج اوازه, خرید برنج طلایی اوازه, خرید برنج اوازه, محل فروش برنج اوازه, فروشگاه برنج آوازه, نمایندگی فروش برنج اوازه, دفتر فروش برنج اوازه, مراکز فروش برنج اوازه, فروش عمده برنج اوازه, مرکز فروش برنج اوازه, قیمت فروش برنج اوازه, فروش برنج هندی آوازه, فروش اینترنتی برنج آوازه, نمایندگی فروش برنج آوازه در تهران, قیمت خرید برنج آوازه, خرید برنج هندی و پاکستانی, خرید برنج هندی بازرگانی, خرید برنج هندی جوانه, فروش برنج هندی و پاکستانی, خرید و فروش برنج هندی و پاکستانی, قیمت برنج محسن, قیمت برنج قهوه ای هاتی کارا